تجهیزات آشپزخانه صنعتی

استفاده از پاک کننده ها در آشپزخانه های صنعتی

دراین مقاله به بررسی اجمالی استفاده از پاک کننده ها و شوینده ها در آشپزخانه ها می پردازیم. امروزه بعضی از آشپزخانه های صنعتی و انبارهای نگهداری مواد غذایی مجهز به دستگاههای دستی با فشار قوی شامل مواد پاک کننده و قابل تنظیم هستند که در این دستگاهها مواد پاک کننده با فشار بالای آب، مواد چسیبده به سطوح و وسایل را جدا میکنند. سطوح باید کاملاً قابل شستن باشند. راه دیگراستفاده از مواد شوینده بوسیله ایجاد کف روی وسایل و بعد از چند دقیقه آبکشی کردن می باشد.

قسمت های اصلی وسایل نیاز به تمیز کردن دستی با استفاده از برس ها، ابرهای مخصوص شستشو و … دارند (بدنه همزن ها، یخچال ها، …). در بیشتر مکان ها، رستوران ها و مؤسسات، نیاز به داشتن سینک چهار قسمتی می باشد. اولین قسمت استفاده جهت آبکشی اولیه برای جدا کردن تکه های بزرگ بعد از چند دقیقه آبکشی کردن می باشد.

دومین قسمت جهت استفاده از مواد شوینده با آب دمای 120 تا 140 درجه فارنهایت (60-70 درجه سانتی گراد) سومین قسمت جهت آبکشی از مواد شوینده و چهارمین قسمت برای آبکشی و پاکسازی نهایی استفاده می شود. استفاده از برس ها و اسفنج های مخصوص کمک به جداسازی بهتر مواد چسبنده به وسایل خواهد کرد. مواد شوینده برای استفاده در موارد خاص ساخته می شوند. لذا انتخاب مواد شوینده (آلکائینی و اسیدی) بر اساس فاکتورهای زیر انتخاب شوند.

الف- نوع لکه (چربی، پروتئین، مواد خام، مواد پخته شده و جرم های شیمیایی و …) ب- نوع جنس سطحی که باید تمیز شود (سطح یک دست، شبکه ای، ضدزنگ، رویی، استیل و …) ج- کیفیت و نوع آب منطقه (سنگین و سبک) د- روش قابل دسترسی برای نظافت (اسپری، دستگاه کف و …) ه- هزینه پرسنل و نوع قرارداد

سختی و سبکی آب به علت وجود کربنات کلسیم موجود در آن است.

در منازل این اعمال همه در سینک آشپزخانه انجام شده و با استفاده از اسکاچ یا ابر ظرفشویی مواد غذایی از ظروف، ساییده و تمیز می شود. بعد از استفاده از شوینده ها به این روش باید وسایل با آب قابل شرب تمیز و آبکشی شوند تا تمامی مواد شوینده باقی مانده با اطمینان شسته شوند زیرا مقدار خیلی کم از شوینده در غذا یا ظروف سبب ناراحتی معده و ایجاد حالات داخلی شبکه مسمومیت غذایی می کند. در سینک های صنعتی قسمت سوم سینک برای آبکشی استفاده می شود. در منازل، ظروف آبکشی در سبد مخصوص قرار داده می شوند تا در جریان هوا خشک شوند. درجه مناسب آب جهت آبکشی 180 درجه فارنهایت (حدود 90 درجه سانتی گراد) است. مواد شوینده، ضدعفونی کننده نیستند بلکه فقط پاک کننده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *