تجهیزات آشپزخانه صنعتی

چربی ها را عاقلانه انتخاب کنید

در اینجا به ادامه مبحث مقاله قبل در خصوص رژیم غذایی سالم می پردازیم. برخی از چربیها ناسالم هستند و برخی دیگر دارای مزایای زیادی برای سلامتی هستند، بنابراین انتخاب عاقلانه چربیها مهم است. چربیهای ناسالم،چربیهای ترانس مصنوعی است که باعث می شود روغن های گیاهی کمتر فاسد شوند. از کالاهای پخته شده در بازار، غذاهای میان وعده ای بسته بندی شده، غذاهای سرخ شده و هر چیزی که دارای روغن “تا حدی هیدروژنه” باشد، اجتناب کنید، حتی اگر ادعا شود فاقد چربی ترانس است.

چربی های سالم، چربی های اشباع نشده هستند که از ماهی و منابع گیاهی مانند روغن زیتون، آجیل و آووکادو تأمین می شوند. اسیدهای چرب امگا 3 با التهاب مقابله می کنند و از سلامت مغز و قلب حمایت می کنند. منابع خوب شامل ماهی قزل آلا، ماهی تن و بذر کتان هستند. چربی های اشباع شده عمدتاً در روغن های گرمسیری، گوشت قرمز و لبنیات یافت می شوند، نیازی به حذف کامل چربی اشباع شده از رژیم غذایی نیست بلکه به اندازه کافی مصرف نمایید.

راه های کاهش چربی های ناسالم و افزودن چربی های سالم

به جای چیپس، آجیل یا دانه ها را میان وعده میل کنید یا آنها را به غلات صبحانه خود اضافه کنید. به جای سرخ کردن، پختن یا تفت دادن را انتخاب کنید. از مصرف چربی اشباع شده در گوشت های فرآوری شده و وعده های غذایی بسته بندی شده پرهیز کنید. به جای گوشت قرمز، رژیم خود را با مرغ بدون پوست، تخم مرغ، ماهی و منابع پروتئینی گیاه خوار تغییر دهید. برای تهیه سالاد، سبزیجات پخته شده یا ماکارونی از روغن زیتون بسیار بکر استفاده کنید. سس های سالاد تجاری اغلب کالری و چربی ترانس بالایی دارند بنابراین با روغن زیتون، روغن بذر کتان یا روغن کنجد سالاد خود را میل کنید. آووکادو را به ساندویچ و سالاد اضافه کنید. آنها همراه با چربی های سالم، یک وعده غذایی سیرکننده و راضی کننده می باشند. با اعتدال از لبنیات لذت ببرید.

به طور منظم غذا بخورید و یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید. دلگرم کننده است که بدانید شما فقط باید 7٪ از وزن بدن خود را از دست دهید تا خطر دیابت را به نصف کاهش دهید و برای انجام این کار مجبور نیستید با وسواس کالری را بشمارید یا خود را گرسنه کنید. پیروی از یک برنامه منظم غذا خوردن و ثبت آنچه می خورید دو راهکار مفید است. در ساعات مشخص و تنظیم شده غذا بخورید. بدن شما و همچنین وزن شما بهتر می تواند سطح قند خون را تنظیم کند. هنگامی که یک برنامه غذایی منظم را حفظ می کنید، برای هر وعده اندازه­ های متوسط ​​و ثابت را در نظر بگیرید. روز تعطیل خود را با یک صبحانه خوب شروع کنید. انرژی و همچنین سطح قند خون ثابت را فراهم می کند. وعده های غذایی کوچک منظم بخورید(حداکثر 6 بار در روز). به طور منظم غذا خوردن به شما کمک می کند تا مصرف خود را تحت کنترل داشته باشید. میزان کالری دریافتی را یکسان نگه دارید. برای تنظیم سطح قند خون، سعی کنید تقریباً هر روز مقدار آن را به اندازه بخورید، نه اینکه در یک وعده غذایی بیش از حد غذا بخورید و در روز دیگر کم مصرف کنید.

یک دفتر خاطرات غذایی داشته باشید. یک مطالعه اخیر نشان داد افرادی که دفتر خاطرات غذایی دارند دو برابر بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند وزن کم می کنند. چرا؟ یک سابقه مکتوب به شما کمک می کند تا موارد مشکوک را شناسایی کنید. بیشتر فعال شوید. ورزش می تواند به شما در کنترل وزن کمک کرده و حساسیت به انسولین را بهبود بخشد. یک راه آسان برای شروع ورزش این است که روزانه 30 دقیقه پیاده روی کنید (یا اگر این کار راحت تر باشد سه جلسه 10 دقیقه ای). همچنین می توانید شنا، دوچرخه سواری یا هر فعالیت با شدت متوسط ​​دیگری را که باعث می شود عرق شما خفیف شود و نفس بیشتری بکشید، را امتحان کنید.

گام بعدی…بیاموزید چگونه لاغر شوید. اگر آخرین تلاش شما برای رژیم غذایی موفقیت آمیز نبود یا اتفاقات زندگی باعث افزایش وزن شما شده است، دلسرد نشوید. نکته اصلی این است که برنامه ای پیدا کنید که متناسب با نیازهای فردی بدن شما باشد تا بتوانید از مشکلات معمول رژیم غذایی جلوگیری کنید و موفقیت طولانی مدت و کاهش وزن را پیدا کنید. در مقالات بعدی با ما همراه باشید. 

تجهیزات آشپزخانه – لوازم آشپزخانه – تجهیزات پخت و پز– تجهیزات آشپزخانه صنعتی– تجهیزات فست فود– تجهیزات کافی شاپ– تجهیزات رستوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *