تجهیزات آشپزخانه صنعتی

سردخانه های نگهداری مواد غذایی

یکی از عوامل مؤثر در حیات هر موجود زنده غذا می باشد و ادامه زندگی بدون دسترسی به غذای مناسب امکانپذیر نیست. یکی از روشهایی که برای نگهداری محصولاتی از قبیل میوه جات، گوشت، سیب زمینی، سیر و پیاز متداول بوده است، نگهداری این مواد غذایی در سرما و انجماد بود. امروزه برای نگهداری و ذخیره سازی مواد غذایی و انواع میوه جات، ساخت سردخانه امری ضروری است. سردخانه ها، مکان ها یا اتاقک های ساکن یا سیاری برای نگهداری مواد غذایی هستند که مکانیزم آنها مشابه یخچال می باشد و موجب برودت هوا می شوند. در مقاله به معرفی انواع سردخانه ها می پردازیم.

سردخانه گمرکی

از این گونه سردخانه ها برای نگهداری موقت محصولات و مواد غذایی استفاده می شود.

سردخانه ذخیره ای

این گونه سردخانه ها مخصوص نگهداری مواد غذایی است که دولت برای شکستن قیمت های بازار یا اعمال سیاست های دیگر از آن استفاده می کند و بطور کل، برای نگهداری مواد غذایی که مالکیت آنها متعلق به دولت است استفاده می شود.

سردخانه کوچک

این سردخانه ها، کارخانه های کوچک یخ سازی هستند و برای تولید یخ از آنها استفاده می شود.

سردخانه عمومی

در این گونه سردخانه، مردم، تولید کنندگان و متصدیان بخش خصوصی، مواد غذایی تولیدی خود یا موادی که در فصول ارزانی خریداری نموده اند را نگهداری می کنند و بدین ترتیب سود عظیمی را شامل خود کرده و از دور ریز محصول تا حدی جلوگیری می کنند.

سردخانه میوه:

سردخانه های بزرگ و سوله ای می باشند که برای نگهداری میوهای مختلف از جمله سیب و مرکبات و . . . ساخته می شوند. سیستم تولید برودت در این سردخانه­ ها، می تواند سیستم فریونی و یا آمونیاکی باشد.

سردخانه کانکسی (سردخانه قابل حمل):

سردخانه های قابل حمل و نقل و یا سردخانه های کانکسی و پرتابل دارای سیستم فریونی بوده و می توانند دارای سیستم بالای صفر و یا زیر صفر باشند و برای نگهداری انبوهی از مواد، از مواد غذایی و گوشت گرفته تا یخ، مورد استفاده قرار می گیرند. سردخانه های کانکسی به صورت پرتابل و قابل حمل و نقل ساخته شده و عملاً نیازی به نصب و راه اندازی ندارند و برای راه اندازی آنها فقط کافیست که به جریان برق وصل گردد و در واقع دستگاه با تابلو برق و سیستم های کنترلی به صورت سیار ارائه می گردد. برای عایق بندی دستگاه از ساندویچ پانل های 6 تا 10 سانتی متری از نوع مرغوب و برای شاسی های دستگاه از فولاد استفاده می گردد.

سردخانه بیوتکنولوژی:

سردخانه های نگهداری واکسن ها و ویروس های ضعیف شده و پادتن ها را می گویند.

در مقالات بعدی در مورد بهداشت سردخانه ها و موقعیت محل سردخانه ها به بحث می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

تجهیزات آشپزخانه – لوازم آشپزخانه – تجهیزات پخت و پز– تجهیزات آشپزخانه صنعتی– تجهیزات فست فود– تجهیزات کافی شاپ– تجهیزات رستوران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *