تجهیزات آشپزخانه صنعتی

آبکشی و پاکسازی آشپزخانه های صنعتی

در این مقاله به ارائه نکاتی در مورد روشهای آبکشی و پاکسازی آشپزخانه های صنعتی می پردازیم. در هرجایگاه تهیه غذا (آشپزخانه) نیاز به تعبیه دهانه فاضلاب در کف در هر 37 مترمربع (400 فوت) مربع می باشد. ذرات کوچک گوشت ماهی، گوشت ماکیان، سبزیجات، شیر یا ترکیبات لبنی و تخم مرغ، با جریان شیلنگ آب به فاضلاب وسط آشپزخانه هدایت شود و این کف را برای مرحله ی بعد پاکسازی آماده کند. از پاشیدن آب مستقیماً در موتورها یا دیگر وسایل برقی آشپزخانه خودداری شود.

با دسته میله فلزی یا جاروب به وسایل و تجهیزات آشپزخانه برای کنار زدن آنها جهت نظافت استفاده نشود زیرا باعث صدمه دیدن بدنه و تجهیزات آشپزخانه خواهد شد. یک آبکشی اولیه صحیح با آب سرد یا ولرم، آشپزخانه را برای پاکسازی بعدی مناسب تر می سازد. به خاطر سپردن این نکته لازم است که بعضی مواد غذایی پروتئینی با حرارت حدود 140-145 درجه فارنهایت (حدد 70 درجه سانتی گراد) بسته یا دلمه می شوند لذا استفاده از آب داغ یا بخار باعث بسته شدن ذرات پروتئینی در وسایل آشپزخانه مانند وسیله برش تخم مرغ، ماهی تابه های سرخ کردن و … شده و نظافت را مشکل تر می سازد.

هنگام پاشیدن آب در کف انبار مواد غذایی مواظبت لازم صورت گیرد تا به مواد غذایی رطوبت نرسد. از نفوذ رطوبت به مواد خشک نگهداری شده جلوگیری شود. نظافت سردخانه های شامل محصولات مرطوب نظیر گوشت، ماهی، مرغ، شیر و سبزیجات طبق اصول بالا الزامی است. انتخاب یک نفر مسئول برای نظارت و پاکسازی این مکان ها و کنترل راه آبها و فاضلابها لازم است. لذا پاکسازی آشپزخانه رستوران یا هتل ها یا مؤسسات باید جزء روند کاری رسیدگی مکرر شوند. اگر فاضلابهای کف به تعداد کافی تعبیه نشده باشند، ناچار به استفاده از سطل و زمین شوی به شیوه قدیمی می باشد.

وسایل آشپزخانه که برای تمیز کردن مشکل هستند نظیر رنده ها، تیغه های مخلوط کن ها، همزن ها و … باید در آب با دمای 120 درجه فارنهایت (60 درجه سانتی گراد) برای جداشدن ذارت غذا از آنها خیسانده شوند تا ذرات راحت تر جدا شوند. ماشین های ظرفشویی که سیستم خیساندن در آنها تنظیم شده، حتماً در نظافت این گونه ظروف باید بکار گرفته شود و سپس شستشو با مواد شستشو دهنده کامل شود.

در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *