1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

راه اندازی آشپزخانه صنعتی رستوران هتل

جهت راه اندازی آشپزخانه صنعتی رستوران هتل چند مسئله وجود دارد که به عنوان آیتمهای مهم، موارد ذیل را می توان اشاره کرد:

– هتل مربوطه چند ستاره است: هتل ها از نظر کیفی به چند دسته عمده تقسیم می شوند که در زبان عام از آنها به تعداد ستاره تعبیر می شود. به طور مثال معمولا در یک هتل 5 ستاره می بایست حداقل 5 آشپزخانه و رستوران داشته باشند.

– ظرفیت پخت غذا: تعداد اتاق های هتل و ظرفیت پذیرش مشتری در تعداد غذاهای طبخ شده تاثیر خواهد گذاشت و متقابلاً در انتخاب تعداد و ظرفیت و همچنین مدل دستگاهها، تجهیزات و ماشین آلات مورد مصرف در آشپزخانه تاثیر خواهد گذاشت.

– نوع غذایی که می بایست در رستوران هتل سرو شود: البته این آیتم را می توان از تعداد ستاره هتل پاسخ داد اما به منظور محل، منطقه و همچنین نوع مشتریان محلی یا غیر محلی هتل است که در نوع غذا اثر خواهند داشت. این که غذاهای شرقی طبخ شود یا غذاهای عربی، فرنگی و یا سنتی

– طراحی سیستم تهویه در آشپزخانه هتل (تزریق هوای پاک به داخل آشپزخانه و استخراج بو و دود و هوای آلوده به خارج از آن)، باید از هوای فیلتر شده در فضای آشپزخانه استفاده کرد.

– طراحی سیستم تاسیسات مکانیک و برق (آب سرد و گرم، محل استقرار کلید و پریزهای یک فاز و سه فاز و …) جهت به حداقل رساندن تماس دست و انتشار بیماری باید از شیرآلات اهرمی استفاده شود.

– طراحی سیستم فاضلاب (کانالهای آب رو، حوضچه گیر و …)

– پیش بینی سیستم امنیتی و اعلام و اطفای حریق (استفاده از سنسورهای دود و گاز و شیرهای آتش نشانی در محل های مناسب در داخل آشپزخانه، طول شلنگ های اطفای حریق دستی نباید کمتر از 20 متر باشد)

– طراحی چیدمان تجهیزات به صورت پیوسته (برای افزایش بازده بهتر است مسیرهای آشپزخانه، تحویل غذا و رستوران تا حد امکان کوتاه در نظر گرفته شود). وسایل و لوازم مورد استفاده در آشپزخانه هر چه قابل حمل تر باشد بهتر است. در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

kitchen-chefco.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *