1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تعریف رستوران

رستوران یک مکان عمومی است که می توانید غذا و نوشیدنی را به صورت تجاری تهیه کنید. کلمه رستوران از استراحت و اجاره بها می آید، با این تعریف که میهمان استراحت کرده و بخاطر برخورداری از محیط آرام و دلنشین و صرف نوشیدنی و غذا اجاره می پردازد. بسیاری از مردم فکر می کنند که عملکرد و تعریف هتل ها و رستوران ها یکسان است، در واقع هتل متفاوت است، هتل دارای سیستم اقامتی برای شب ماندن با برخی از امکانات ویژه است، اما رستوران ها می توانند برخی از این امکانات را بدون محل اقامت داشته باشد.

رستوران ها انواع مختلفی از خدمات را برای مشتریان فراهم می کنند، افرادی که وقت ندارند گاهی مجبور می شوند در رستوران غذا بخورند. اما نه تنها جهت صرف غذا بلکه بیشتر رستوران ها اکنون برای آن دسته از مشتریانی که مایل به برگزاری برنامه های ویژه مانند ازدواج یا نامزدی، جشن تولد و فارغ التحصیلی، جلسات ویژه شرکت یا سایر موارد هستند، زمینه برگزاری مراسمات را فراهم می کند. در حال حاضر رستوران ها به طور معمول خدمات یکسانی را ارائه نمی دهند، رستوران هایی هستند که خدمات بالایی را به مشتریان خود ارائه می دهند و برخی از رستوران ها خدمات ضعیفی را ارائه می دهند. خصوصیاتی که ارائه می شود توسط سه محقق مختلف انجام پذیرفت و آنها نظر خود را در مورد چگونگی رستوران خوب نشان می دهند.در این مقاله به نتیجه تحقیق اول با رجوع به منبع یادگیری انگلیسی “ELS” می پردازیم. نتیجه تحقیق محققان در خصوص یک رستوران خوب با توجه به این منبع موارد زیر می باشد.

ویژگی های رستوران

یک رستوران خوب باید سطح بالایی از خدمات، کیفیت و امکانات را برای مشتری فراهم کند، ویژگی هایی که می تواند یک رستوران خوب را متمایز کند و رضایت مشتری را جلب می کند و آنها را مجبور می کند دفعه بعد همان رستوران را انتخاب کنند.

پاکیزگی:

یک رستوران خوب باید همیشه تمیز باشد مخصوصاً ساعت کاری که مهمانان آنجا هستند. این مناطق شامل مناطق نشیمن و صرف غذا توسط مشتریان و مناطق سرو غذا و همچنین مناطقی مانند آشپزخانه ها که برای مشتریان قابل مشاهده نیست می باشد. همچنین باید به ظروف غذا، وسایل و موادی که برای پخت و پز و سرو غذا مانند قاشق،چنگال،فنجان،بشقاب و دستمال که در میزهای میهمان جهت سرو غذا مورد استفاده قرار می گیرد، توجه ویژه شود. لزوماً یک رستوران خوب باید همیشه دستشویی ها را تمیز نگه دارد زیرا این امر همچنین می تواند در رضایت مشتری از رستوران تأثیر بگذارد. به طور معمول دستشویی های تمیز نشده مشتریان را دچار بیماری می کند، به همین دلیل پاکیزگی و نظافت برای داشتن رستوران های خوب که بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند از عناصر بسیار مهمی است.

سرویس:

رستوران خوب همیشه سطح مناسبی از خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد، زیرا جذب مشتریان برای بازدید مجدد بسیار مهم است. کارمندان باید در پوشش مناسب و خوش لباس، مودبانه، تمیز و آموزش دیده باشند و مایل به ارائه خدمات به مشتریان باشند.

قیمت:

یک رستوران خوب برای جلب رضایت مشتری باید قیمت مناسب غذا و نوشیدنی را از شما بگیرد. به طور معمول مشتریان برای غذاها و نوشیدنی هایی که سفارش داده اند و سطح خدماتی که دریافت می کنند قیمت معقول خود را در ذهن خود دارند. بنابراین، یک رستوران خوب باید قیمت ها را بر اساس نوع غذا و سطح خدماتی که ارائه می دهد تعیین کند. قیمت بیش از حد بالا مشتریان را ناراحت می کند. این ممکن است باعث شود که مشتریان قبل از آمدن مجدد به این رستوران بارها و بارها فکر کنند.

به طور خلاصه نکات فوق ویژگی اصلی یک رستوران خوب است، اولی این است که آنها را باید تمیز نگه داشته باشید تا مشتری تحت تاثیر فضا قرار گیرد، دوم ارائه خدمات عالی و خوب برای جلب رضایت مشتریست و آخرین مورد تعادل قیمت است به این مفهوم که به منظور اجتناب از نارضایتی مشتریان و بازگشت مجدد آنها به رستوران شما قیمت مناسب داشته باشید. در مقالات بعدی به ارائه نظرات محققان دیگر درخصوص یک رستوران خوب می پردازیم. پس با ما همراه باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *