1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

رستوران موفق

در ادامه مقاله قبل به بیان نظرات محقق سوم“کالیا رابرت” در مورد ویژگی های یک رستوران موفق می پردازیم. محقق سوم “کالیا رابرت” تصریح کرد که یک رستوران خوب فرصتی مناسب برای مشتری ها برای استراحت و لذت بردن از فضای اجتماعی و دوست داشتنی هنگام صرف غذاهای خوشمزه فراهم می کند.

کالیا رابرت گفت “یک رستوران خوب با ترکیب حرفه ای بودن، غذای خوب و فضای مناسب برای لذت بردن مشتری یک تجربه خوشایند را ایجاد می کند.”

خصوصیات زیر یک رستوران خوب توسط کالیا رابرت نشان داده شده است:

محیط: در هر رستوران موفقی، فضای رستوران تجارت سازنده را ایجاد می کند. عاملی که می تواند بر فضای رستوران تأثیر بگذارد می تواند دکور، موسیقی، فضای باز، نشیمن راحت و نور باشد.

خدمات: سرویس دهی خوب ویژگی اصلی رستوران موفق است. مراجعان این رستوران نه تنها هزینه وعده های غذایی را پرداخت می کنند، بلکه تجربه ای خوشایند از پذیرایی شما بدست می آورند. خدمات ضعیف مانند پیشخدمت بی ادب و غیرآموزش داده شده، رفتار غیر دوستانه کارکنان که در حال تهیه غذا برای مشتری هستند، می توانند مشتری را برای مراجعه مجدد به رستوران منصرف کنند. به طور معمول خدمات خوب و سطح بالا و بی عیب و نقصی مانند پاکیزگی، کارکنان مودب می توانند شهرت خوبی برای رستوران به ارمغان بیاورند و مردم را برای انتخاب مجدد رستوران ترغیب نمایند.  

تجربه: رستورانی که توسط یک مالک و کارمندان غیر ماهر اداره می شود به راحتی از رستورانی که توسط مالک و کارمندان با تجربه اداره می شود، متمایز می شوند و این تجربه می تواند به وضوح بر تمام جنبه های تجارت مانند امور مالی، تبلیغات و بازاریابی مواد غذایی، کارکنان و سایر افراد تأثیر بگذارد.

تمیزی: تمیزی در یک رستوران یک عنصر اساسی است و تمیز نگه داشتن رستوران برای جلوگیری از احتمال بیماری برای مشتری ضروری است، چرا که مشتری را تشویق می کند که مجدداً این رستوران را با توجه به برداشت مثبت خود انتخاب کند. به همین دلیل تمام محوطه رستوران و همچنین کارمندان، سرویس های بهداشتی و همه مکان هایی که برای مشتری قابل مشاهده نیست نیز باید همیشه تمیز باشند.

غذای خوب: رستوران می تواند تمام خصوصیات فوق را داشته باشد اما بدون داشتن غذای خوب رستوران را ناموفق می دانند. سرو غذا مهمترین هدف داشتن یک رستوران است که چرا تهیه غذا با کیفیت خوب، پایه و اساس داشتن یک رستوران موفق و داشتن تعداد زیادی از مشتریان است. غذای خوب می تواند شامل سازگاری طعم های واقعی غذاها، انواع جدیدی از سبک های غذایی، نوآوری در ایجاد غذاهای تمیز، دلپذیر، جدید و ظرافت ارائه آن باشد.

قیمت: مشتری های رستوران انتظار دارند قیمت ها متناسب با سطح خدمات، نوع غذا و جو رستوران باشد. قیمت های بالا می تواند مشتری ها را ناراحت و دلسرد کند. قیمت های متعادل با کیفیت خدمات و سرویس دهی که انتظارات مشتری را برآورده کند می تواند یک رستوران را موفق و باعث سوددهی شود. 

در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *