تجهیزات آشپزخانه صنعتی

فست فودها

اولین رستورانهای فست فود در ایالات متحده آغاز به کار کردند و آمریکا همچنان محل ظهور بسیاری از فست فودهای جهان است. در اواسط دهه 1900 رستورانهای فست فود شروع به کار کردند، این کار با قلعه سفید آغاز شد. اگرچه فست فودها امروزه به ناسالم بودن مشهورند ولی در آن زمان رستورانها به مردم نشان می دادند غذای خارج از خانه نیز می تواند خوشمزه باشد. وقتی مردم به طعم همبرگرهایی که شخص دیگری پخته بود پی بردند تمایل و کشش آنها به فست فودها بیشتر گردید. رستورانهای فست فود بیشتری با الگو گرفتن از قلعه سفید، افتتاح شدند. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از رستورانهای فست فود بسیار شبیه به هم هستند. ایده غذای سریع از همان زمان شروع شد.

ممکن است وقتی به فست فود فکر می کنید مک دونالد را تصویر نمایید، اما انواع مختلفی از رستورانهای فست فود وجود دارد. چند نمونه از زنجیره های فست فود عبارتند از:BurgerKing که همبرگر، سیب زمینی سرخ کرده و سایر موارد را سرو می کند، مشابه آنچه مک دونالد سرو می کند. Subway برای مشتریان خود ساندویچ سرو می کند. Starbox انواع مختلفی از نوشیدنیها، قهوه و میان وعده های کوچک را سرو می کند. IHop غذاهای صبحانه مانند پنکیک و وافل سرو می کند. Arby’s استیک و ساندویچ سرو می کند.

فست فودهای دیگری هم وجود دارد! این بدان معناست که این روزها شما همیشه می توانید فست فود مناسب با سلیقه خود و متناسب با بودجه خود پیدا کنید. خوشبختانه در اکثر این مکانها از همان نوع واژگان نیز استفاده می شود! با این وجود، چند تفاوت وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

چرا در رستورانهای فست فود مختلف واژگان مختلفی وجود دارد؟رستورانهای فست فود عاشق ساختن کلمات هستند! همه چیز مربوط به برند بودن است که نمایانگر فست فود است. آنها میخواهند مشتریانشان بدانند که آنها خاص و متفاوت از سایر مکانهای فست فود هستند.مکانهایی مانند مک دونالد میخواهند نام غذا و وعده های غذایی آنها مشابه باشد تا مردم به فکر رستورانهایشان باشند. بطوری که میتوانید بفهمید که یک ساندویچ مک چیکن احتمالاً غذای دیگری از مک دونالد است، زیرا با مک شروع می شود.

اگر در یک رستوران فست فود با کلمه ای عجیب مواجه شدید، سعی کنید کلمه واقعی را از نام تجاری جدا کنید! با ما همراه باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *