تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

تجهیزات آشپزخانه برای پخت و پز، تمیز کردن و ذخیره سازی طراحی و ساخته شده است. بیشتر تجهیزات آشپزخانه از طریق برق کار می کنند، بعضی از این تجهیزات نیز با انرژی گازی یا خورشیدی مانند اجاق گاز، دودکش کار می کنند. بسیاری از تأمین کنندگان بزرگ بین المللی و کوچک در بازار فعالیت می کنند. انتخاب سرمایه گذاری در تجهیزات آشپزخانه به نیاز و بودجه مصرف کننده، نوع، اندازه، شکل، مدل، مارک و پتانسیل محصول از جمله سازگاری با محیط زیست و مصرف کمتری از ویژگی های برق بستگی دارد. تجهیزات تجاری در درجه اول برای تهیه غذا برای تعداد زیادی از مصرف کنندگان استفاده می شود. بنابراین تولید کنندگان در بازار محصولاتی با دوام، با کارکرد آسان و مقاوم تولید می کنند. علاوه بر این، تجهیزات آشپزخانه را می توان به دریافت و ذخیره مواد غذایی، ساخت و تهیه غذا، تهیه و فرآوری غذا، جمع آوری، سرو غذا و تمیز کردن ظروف آشپزخانه دسته بندی کرد.

بازار تجهیزات آشپزخانه در درجه اول با توجه به افزایش کیفیت صنعت مهمان نوازی و نیاز به تجهیزات آشپزخانه مدولار و پیشرفته و افزایش قدرت مصرفی مردم هدایت می شود. عوامل دیگری مانند لوازم هوشمند و تجهیزات مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست در بازار تأثیرگذار هستند. افزایش نگرانی ها در مورد بهداشت رستوران ها و محل های تغذیه، نیاز به لوازم آشپزخانه هوشمند و جمع و جور و افزایش جمعیت در حال کار، تقاضا برای وسایل آشپزخانه هوشمند را افزایش می دهد. این به نوبه خود باعث رونق بازار تجهیزات آشپزخانه می شود. علاوه بر این، افزایش در استفاده آسان از تجهیزات با بهره وری از انرژی و صرفه جویی در وقت از جمله عواملی هستند که انتظارات بازار را تامین می کنند. علاوه بر این، بخش مهمان نوازی در اقتصادهای در حال ظهور به ویژه در آسیا و اقیانوسیه در حال رشد است. این امر منجر به تقویت بازار تجهیزات آشپزخانه می شود.

 با این وجود انتظار می رود که هزینه بالای تجهیزات هوشمند و پیشرفته در کنار عدم آگاهی در کشورهای توسعه نیافته، کیفیت پایین تجهیزات آشپزخانه توسط تولید کنندگان محلی مانع تقویت بهتر بازار شوند. در عین حال افزایش تقاضا برای تجهیزات آشپزخانه مدولار، سازگار، هوشمند و پیشرفته فرصت های قابل توجهی را برای بازار جهانی ایجاد می کند.

بازار جهانی تجهیزات آشپزخانه را می توان بر اساس نوع محصول، کاربر نهایی و منطقه طبقه بندی کرد. از نظر نوع محصول، بازار تجهیزات آشپزخانه را می توان به تجهیزات آشپزخانه الکترونیکی تقسیم کرد مانند اجاق گازهای القایی، دستگاه های قهوه ساز، چرخ گوشت، مایکروویو، اجاق های پخت، یخچال، توستر، میکسر، آبمیوه گیری و ماشین ظرفشویی و تجهیزات آشپزخانه غیر الکترونیکی مانند گریل، کباب پز، قابلمه ها و ماهیتابه ها، پوست کن ها، برش دهنده ها، تجهیزات کارد، چنگال و سایر موارد مانند ظروف آشپزخانه. بر اساس کاربر نهایی، بازار تجهیزات آشپزخانه را می توان به خانواده، هتل، رستوران، تالارها، فست فودها و سایر موارد تقسیم کرد که شامل سرویس های بهداشتی، کلوپ ها، استراحتگاهها، غذاخوری های راه آهن، سفرهای دریایی و بیمارستان ها است. از نظر منطقه، بازار جهانی تجهیزات آشپزخانه را می توان به آمریکای شمالی، اروپا، آسیای اقیانوسیه ، خاورمیانه و آفریقا و آمریکای جنوبی تفکیک کرد.

تولید کنندگان اصلی فعال در بازار تجهیزات جهانی آشپزخانه بر روی افزایش توانایی تحقیق و توسعه خود برای ایجاد تنوع در دامنه محصولات خود تمرکز دارند. آنها همچنین با ارائه طرح های جدید، کانال های توزیع و کیفیت محصول را افزایش می دهند تا سهم بازار خود را افزایش دهند. شرکتهای حاضر در بازار تجهیزات آشپزخانه به دلیل حضور سازندگان داخلی احتمالاً با رقابت روبرو می شوند. این امر منجر به معرفی چندین محصول در بازار در یک دوره زمانی می شود. در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *