1. خانه
  2. /
  3. مقالات
  4. /
  5. تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه های open و بررسی معایب آنها

1- هنگام تصمیم گیری برای ساخت آشپزخانه های اوپن رستوران، اولویت اول تمیز بودن است. بنابراین، در صورت عدم توجه به نظافت آشپزخانه، برداشت بدی از آشپزخانه برای مشتریان ایجاد می شود.

2- تجهیزات آشپزخانه نیز بسیار مهم است. اینکه تجهیزات آشپزخانه را بصورت مرتب جانمایی کنید. هنگام انتخاب آشپزخانه اپن، باید تجهیزات آشپزخانه با کیفیت و چشم نواز را برای مهمانان خود انتخاب کنید و همچنین باید روی تجهیزاتی مثل هود و تهویه مناسب سرمایه گذاری کنید، زیرا مطمئناً مشتریان نیز آشپزخانه پر از چربی و بوی غذا را اصلا دوست ندارند.

3- علاوه بر این، هنگام طراحی آشپزخانه اپن، توصیه می شود که رنگ های روشن را انتخاب کنید و فضا را برای سرآشپزها برجسته کنید، در صورت استفاده از رنگ های تیره، آشپزخانه قدیمی و تیره خواهد شد و باعث میشود مشتریان احساس خستگی کنند و علاقه ای به تماشای سرآشپز در حین درست کردن غذا نشان ندهند.  

4- علاوه بر این، رستوران دار باید آشپزخانه را طوری طراحی کند که قسمت های آماده سازی و نظافت کمتر در دید مشتریان باشد تا قسمت پردازش و درست کردن غذا در آشپزخانه برجسته شود. این اشتباه بزرگی است که در ابتدا اجازه دهید مشتریان آماده سازی غذا را ببینند، زیرا اگر کار آماده سازی به درستی انجام نشود، نظرات متفاوت و منفی از مشتریان دریافت خواهید کرد.

5- در نهایت باید در انتخاب سرآشپزها هم به مهارت لازم جهت پخت و هم روابط عمومی خوب با مشتریان دقت کنید. سرآشپز بسیار ماهر ولی با روابط عمومی ضعیف مشتریان را اذیت می کند زیرا قادر به پاسخ دادن به سؤالات آنها نخواهد بود و همچنین نداشتن مهارت آشپزی هم مطمئناً باعث می شود مشتریان غذای آنها را دوست نداشته باشند.

آشپزخانه اوپن در حال حاضر بسیار محبوب است، مشتریان می توانند مستقیماً از مهارتهای سرآشپز و همچنین حرفه ای بودن و تجملی بودن رستوران لذت ببرند. اما داشتن رستورانی با آشپزخانه اپن نیاز به درک و تجربه ساخت، نصب سیستم ها و تجهیزات آشپزخانه صنعتی با کیفیت دارد. بنابراین توصیه می شود پیمانکاران معتبر و حرفه ای با تجربه انتخاب کنید.

در مقالات بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *